Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chyby z Harryho Pottera 3

16. 3. 2008

chyby v Hp3

31.) Když Hagrid řekne triu o popravě Klofana, hodí do vody kámen. Jenže kámen by měl dělat vlny a ty nikde na jezeře nejsou.

32.) Když se Harry a Hermiona vrací v čase, hodiny odbíjejí. Ale pokud se vracejí o tři hodiny na půl osmou, nedává smysl, aby hodiny odbíjely, když se vrátí. Navíc odbíjejí celkem čtrnáctkrát!

33.) Když se teta Marge nafukuje, chytne ubrus a částečně jej strhne ze stolu. Když pak kamera zabere stůl znovu, ubrus je na něm hezky narovnaný.

34.) Když všichni vylézají zpod vrby, Harry vyleze první, potom Hermiona. Jenže když je vidíme zpět v čase, je to naopak.

35.) V pokoji v Děravém kotli Harrymu "uteklo" Obludné obludárium pod postel. Harry si vyzul botu a namířil ji nad zem před postel, přičemž špička boty směřovala k němu. V dalším záběru směřuje špička na opačnou stranu.

36.) Když Harry skrytý pod neviditelným pláštěm je v Prasinkách, bombarduje Malfoye a jeho společníky sněhem. V jednom záběru drží Goyla za šálu a točí s ním a přitom ještě povalí Malfoye. Myslíte že by to stihl najednou? Má přece jen dvě ruce.

37.) Na hodině jasnovidectví, když se profesorka Tryloniová kouká do šálku Nevilovi ho poté odloží na stolek, ale když se do něj potom podívá Neville tak ho vezme z podšálku.

38.) Když Harry hraje famfrpál začne mu nahoře namrzat koště. V záběru kde mu namrzá násada má jeho násada normální kulatý tvar, kdežto potom letí opět na svém Nimbusu 2000 s netypickou násadou.

39.) Když se Lupin mění ve vlkodlaka, jeho přeměna má normální rychlost. Když se Harry a Hermiona vrací v čase, jeho přeměna je rychlejší než poprvé.

40.) Ze začátku filmu má Hagrid zcela tmavé vlasy a vousy, ale po scéně, kdy Harry letí na Klofanovi je má silně prošedivělé.

41.) Poté, co se Harry po svém útěku od Dursleyových poleká Siriuse a zakopne, plně ho oslní světla Záchranného autobusu. V dalším záběru však autobus teprve vyjíšdí ze zatáčky a jeho světla dosvicují řádný kus od Harryho.

42.) Ve chvili kdy Harry přijíždí záchranným autobusem k Popletalovi, tak autobus narazí do auta před ním a je mezi nimi tak 5 cm mezera. V dalším záběru ale už autobus odjíždí bez couvání.

43.) Když jdou studenti Nebelvírské koleje do své vežě, tak se obraz s tlustou dámou otevírá dovnitř a když je další záběr ze vnitřku věže, tak tam není po vyklopeném obrazu ani stopy.

44.) Po noční scéně, kde nachytá Snape a Lupin Harryho jak kouká do mapy si ho Lupin okamžitě odvede k sobě do kabinetu. Ve kterém ale nějakým kouzlem je plno světla a také za okny zdá se, je právě den.

45.) Ve scéně, kdy Lupin zažene bubáka zpátky do skříně má Harry jizvu na jiné straně čela. (Tato chyba je sporná je totiž možné, že se jedná o odraz v zrcadle.)

46.) Když se Ronova krysa mění na člověka, tak má najednou šaty, ale když se proměňuje zpět, tak po ní šaty zbydou.

 

chyby v HP3

21.) Ve scéně, kdy Hermiona praští Malfoye, a ten se svými kumpány uteče, je záběr na bránu. V místě, kde se má schovávat Hermiona a Harry po návratu v čase, však nikdo není.

22.) Když si to Harry vyřizuje s Malfoyem u Chroptící chýše Ron v jendnom záběru stojí krůček před Hermionou, v dalším záběru těsně za Hermionou a v dalším metr vedle Hermiony.

23) Když šli Harry, Ron a Hermiona za Hagridem po soudním řízení s Klofanem k jezeru, tak na konci, když Hagrid řekně, že Klofana odsoudili k smrti- Harry vstane z kamene na kterém seděl, ale v dalším záběru stále sedí.

24.) Na začátku sedí Harry pod peřinou a opakuje Lumos Maxima. Nemyslíte si taky, že to je kouzelná formule? Mimo školu se ale kouzla používat nesmí!

25.) Když trio "mizí" před Brumbálem, ministrem a katem zadními dveřmi u Hagrida, tak se poprvé ministr ptá "To je vřes támhleto všechno?", když už Hermiona vykukuje ze dveří a po druhé (zpátky v čase) ještě před tím, než ty dveře vůbec otevře. (Neslyšel jsem to ovšem v originále, takže se muže jednat o "chybu" v dabingu.)

26.) Jeden z chlapců ve sboru má Nebelvírský hábit, ale Zmijozelskou kravatu.

27) Ve scéně ve vlaku, když do něj nastoupí mozkomor, všechno včetně vody zmrzne. Jenže jak víme, objem zmrzlé vody má být větší, tudíž by se hladina měla zvednout. V záběru se tak nestane. 

28.) Když Harry hází na Draca sněhové koule, Draco uhne před první ještě dřív, než koule přiletí.

29.) Když v Hagridově boudě poprvé oblázek rozbije nádobu, zůstane z půlky celá, když se to stane podruhé, rozbije se nádoba kompletně.

30.) Ve scéně v noci v chodbě s mapou Harry rozsvítí hůlku. Potom Snape hovoří s Harrym a Lupinem. S hůlkou udělá to samé co Harry. Ale když se podíváte blíž, zjistíte, že světlo které osvětluje jejich tváře není od hůlek, ale někde zvrchu.

 

 

chyby v HP3

11.) Když mají hodinu s profesorem Lupinem a seřadí se, aby si vyzkoušeli kouzlo Ridiculus, tak jde první Ron, ale když se bubák promění na pavouka s bruslemi, tak vidíme v pozadí, že před Harrym je jeden kluk, teď si nemůžu vzpomenou jaký, ale když odejde Ron přijde na řadu Parvati, jak je to možné?

12.) Když všichni seděli na začatku ve velké síni, tak Brumbál představuje Hagrida. On si stoupne a rozhodí trochu stůl, ale když se zadíváte vůbec se ho nedotknul.

13.) Když Harry Potter dostane od Freda a Georgeho poprvé Pobertův plánek, a když se podívá co dělá Brumbál je na něm napsáno ALBVS DVMBLEDORE. V anglickém originále je Brumbál ale ALBUS DUMBLEDORE. Myslím, že filmařům dává zabrat písmenko U.

Poznámka: Vyjádření uživatele: Je to naschvál. Ve starověku a částečně i ve středověku se často používalo V místo U, obzvlášť u nápisů tesaných v kameni nebo rytých do kovu. Je to totiž výrobně jednodušší.

14.) Lupin, který mluví s Harrym asi uprostřed filmu na mostě mu řekne, že ho nepoznal podle jizvy na čele, ale že ho poznal podle jeho očí (má je po mamce). Ve vlaku, ale Harry omdlel takže určitě se Lupin nejdřive podíval na jeho jizvu na čele.

15.) Ve scéně, kdy Snape supluje obranu proti černé magii, má Hermiona obraceč času chvíli vytažený a chvíli zase schovaný.

16.) Když Lupin vchází do vrby mlátičky musí použít zaklínadlo, aby se dostal dovnitř bez úrazu, ale když všichni vycházejí tak už nikdo zaklínadlo nepoužije a vrbě to vůbec nevadí, že u ní stojí.

17.) Když Hermiona poprvé vyhrožuje Malfoyovi, otočí se celá a pak ho teprve praští. Když se ale vrátí v čase, tak jde z jiného pohledu vidět, že se Hermiona jenom pootočí a pak Malfoye udeří.

18.) Když jede Harry v Zachraném autobuse v některých scénach je vidět modré plátno... Tato chyba je však jen v kinech a na DVD ani na VHS není...

19.) Když se Harry s Hermionou chystají vrátit v čase, Hermiona přehodí řetízek od obraceče času přes oba. Řetízek je najednou dlouhý. Takhle by ho Hermiona měla až někam do pasu a ne tak, jak ho má normálně.

20.) Ve scéně kdy Hagrid vrací Ronovi jeho krysu, uplyne mezi Ronovým výkřikem "Prašivko!", a okamžikem kdy oblazek rozbije nádobu, 12 sekund. Když potom stejnou scénu pozoruje Harry s Hermionou zvenčí, je časovy interval mezi těmito událostmi 48 sekund. Že by v Hagridově chatrči běžel čas čtyřikrát pomaleji?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář